Plugins - Breadcrumb NavXT - Stable (latest release) - en to pl translation catalogue (202 entries)

en: $post global is not of type WP_Post
pl: Globalny $post nie jest obiektem klasy WP_Post

en: $uid must not be null if message is dismissible
pl: $uid nie może być nullem, jeśli wiadomość jest odrzucalna

en: %s Archive Display
pl: Wyświetl archiwum: %s

en: %s Hierarchy
pl: Hierarchia %s

en: %s Hierarchy Display
pl: Wyświetlanie hierarchii %s

en: %s Hierarchy Referer Influence
pl: %s Wpływ hierarchii poprzedzijącej

en: %s Hierarchy Use Parent First
pl: %s Najpierw użyj hierarchii nadrzędnej

en: %s Root Page
pl: %s Główna strona

en: %s Template
pl: %s szablon

en: %s Template (Unlinked)
pl: %s Szablon (niepodlinkowany)

en: %sDonate%s: Love Breadcrumb NavXT and want to help development? Consider buying the author a beer.
pl: %sPodaruj%s:Kochasz Breadcrumb NavXT i chcesz pomóc w rozwoju? Rozważ kupienie piwa autorowi.

en: %sOnline Documentation%s: Check out the documentation for more indepth technical information.
pl: %sDokumentacja Online%s: Sprawdź dokumentację, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje techniczne.

en: %sReport a Bug%s: If you think you have found a bug, please include your WordPress version and details on how to reproduce the bug.
pl: %sZgłoś Błąd%s: Jeśli uważasz, że wystąpił błąd, proszę dołączyć wersję WordPressa i szczegóły dotyczące odtworzenia błędu.

en: %sTranslate%s: Is your language not available? Visit the Breadcrumb NavXT translation project on WordPress.org to start translating.
pl: %sTranslate%s: nie jest dostępne dla twojego języka? Odwiedź stronę wtyczki Breadcrumb NavXT  na WordPress.org aby przetłumaczyć.

en: %sTutorials and How Tos%s: There are several guides, tutorials, and how tos available on the author's website.
pl: %sPoradniki oraz jak tos%s: Istnieje kilka poradników, samouczków i jak to dostępnych na stronie autora.

en: &mdash; Select &mdash;
pl: &mdash; Wybierz &mdash;

en: 404 Template
pl: Szablon strony błędu 404

en: 404 Title
pl: Tytuł 404

en: A collection of settings most likely to be modified are located under this tab.
pl: Zbiór ustawień do prawdopodobnych modyfikacji znajduje się pod tą zakładką.

en: Adds a breadcrumb navigation showing the visitor&#39;s path to their current location. For details on how to use this plugin visit <a href="http://mtekk.us/code/breadcrumb-navxt/">Breadcrumb NavXT</a>.
pl: Dodaje odnośniki nawigacyjne wskazujące ścieżkę od strony głównej do bieżącej lokalizacji. Szczegółowe informacje na temat korzystania z tej wizyty wtyczki <a href="http://mtekk.us/code/breadcrumb-navxt/">Breadcrumb NavXT</a>.

en: Adds a breadcrumb trail to your sidebar
pl: Dodaj odnośniki breadcrumb do panelu bocznego

en: Allow the referring page to influence the taxonomy selected for the hierarchy.
pl: Zezwalaj, aby strona odsyłająca wpływała na taksonomię wybraną dla hierarchii.

en: Articles by: %1$s
pl: Artykuły według: %1$s

en: Attempt back migration now.
pl: Spróbuj teraz wykonać migrację wsteczną.

en: Attempt to fix settings now.
pl: Spróbuj teraz naprawić ustawienia.

en: Author Archives
pl: Archiwum autora

en: Author Display Format
pl: Format wyświetlania autora

en: Author Root Page
pl: Głowna strona autora

en: Author Template
pl: Szablon dla stron autorów

en: Author Template (Unlinked)
pl: Szablon dla stron autorów (tylko tekst)

en: Blog Breadcrumb
pl: Odnośniki bloga

en: Breadcrumb NavXT Network Settings
pl: Ustawienia Sieci Breadcrumb NavXT

en: Breadcrumb NavXT Settings
pl: Ustawienia Breadcrumb NavXT

en: Breadcrumb Separator
pl: Separator odnośników

en: Breadcrumb trail in list form
pl: Okruszki w formie listy

en: Breadcrumb trail with separators
pl: Okruszki z separatorami

en: Categories
pl: Kategorie

en: Category Template
pl: Szablon archiwum kategorii

en: Category Template (Unlinked)
pl: Szablon kategorii (bez linku)

en: Complete now.
pl: Ukończono.

en: Current Item
pl: Aktualny element

en: Date Template
pl: Szablon daty

en: Date Template (Unlinked)
pl: Szablon archiwum daty (bez linku)

en: Dates
pl: Daty

en: Default settings successfully installed.
pl: Ustawienia domyśle zainstalowane pomyślnie.

en: Deprecated
pl: Przestarzałe

en: Export
pl: Eksport

en: Fix now.
pl: Napraw teraz.

en: For the settings on this page to take effect, you must either use the included Breadcrumb NavXT widget, or place either of the code sections below into your theme.
pl: Aby ustawienia na tej stronie zadziałały, należy użyć dołączonego widżetu nawigacyjnego NavXT widżet lub umieścić jedną z poniższych sekcji kodu w używanym motywie.

en: General
pl: Ogólne

en: Giving Back
pl: Oddaj

en: Go to %title%.
pl: Przejdź do %title%.

en: Go to PayPal to give a donation to Breadcrumb NavXT.
pl: Przejdź do PayPal aby ofiarować darowiznę dla Breadcrumb NavXT

en: Go to the %s support forum.
pl: Przejdź do %s forum wsparcia (w j. angielskim).

en: Go to the %title% archives.
pl: Przejdź do archiwum: %title%.

en: Go to the %title% category archives.
pl: Przejdź do archiwum kategorii: %title%.

en: Go to the %title% tag archives.
pl: Przejdź do archiwum tagu: %title%.

en: Go to the Breadcrumb NavXT online documentation
pl: Przejdź do dokumentacji online Breadcrumb NavXT

en: Go to the Breadcrumb NavXT support post for your version.
pl: Przejdź do wpisu pomocy technicznej Breadcrumb NavXT dla swojej wersji.

en: Go to the Breadcrumb NavXT tag archive.
pl: Przejdź do archiwum tagów Breadcrumb NavXT.

en: Go to the Breadcrumb NavXT translation project.
pl: Przejdź do projektu tłumaczenia Breadcrumb NavXT.

en: Go to the first page of posts by %title%.
pl: Przejdź do pierwszej strony wpisów według %title%.

en: Go to the first page of search results for %title%.
pl: Przejdź na pierwszą stronę wyników wyszukiwania dla %title%.

en: Go to the guide on trimming breadcrumb title lengths with CSS
pl: Przejdź do poradnika na temat przycinania długości tytułów nawigacyjnych za pomocą CSS

en: Hide the trail on the front page
pl: Ukryj nawigację na stronie głównej

en: Home Breadcrumb
pl: Odnośnik do strony głównej

en: Home Template
pl: Szablon dla strony głównej

en: Home Template (Unlinked)
pl: Szablon strony głównej (bez linku)

en: Ignore breadcrumb cache
pl: Ignoruj pamięć podręczną okruszków

en: Import settings
pl: Importuj ustawienia

en: Import settings from a XML file, export the current settings to a XML file, or reset to the default settings.
pl: Importuj ustawienia z pliku XML, eksportuje obecne ustawienia do pliku XML, lub reset ustawień do wartości domyślnych.

en: Import/Export/Reset
pl: Import/Eksport/Reset

en: Importing settings from file failed.
pl: Importowanie ustawień z pliku zakończone niepowodzeniem.

en: Indicates that the user is on a page other than the first of a paginated archive or post.
pl: Wskazuje, że użytkownik znajduje się na stronie innej niż pierwsza paginacja archiwum lub wpisu.

en: Insufficient privileges to proceed.
pl: Niewystarczające uprawnienia do kontynuowania.

en: Limit the length of the breadcrumb title. (Deprecated, %suse CSS instead%s)
pl: Ogranicz długość tytułu odnośnika. (Przestarzałe, %s użyj zamiast tego CSS %s)

en: Link Current Item
pl: Odnośnik aktywny dla aktualnego elementu

en: Link the breadcrumbs
pl: Odnośnik breadcrumbs

en: List
pl: Lista

en: Load default settings now.
pl: Załaduje domyślne ustawienia.

en: Main Site Breadcrumb
pl: Odnośnik do Witryny Głównej (Multisite)

en: Main Site Home Template
pl: Szablon głównej witryny

en: Main Site Home Template (Unlinked)
pl: Szablon strony głównej (niepodlinkowanej)

en: Mainsite Breadcrumb
pl: Okruszek głównej witryny

en: Max Title Length:
pl: Maksymalna długość tytułu:

en: Migrate now.
pl: Przenieś teraz.

en: Migrate the settings now.
pl: Przenieś ustawienia teraz.

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: One or more of your plugin settings are invalid.
pl: Jedno lub więcej ustawień wtyczki jest nieprawidłowa.

en: Output trail as:
pl: Nawigacja wyjściowa jako:

en: Page %htitle%
pl: Strona %htitle%

en: Page Template
pl: Szablon dla stron

en: Page Template (Unlinked)
pl: Szablon dla strony (niepodłączony)

[ctx: Paged as in when on an archive or post that is split into multiple pages]
en: Paged Breadcrumb
pl: Stronicowanie okruszków

[ctx: Paged as in when on an archive or post that is split into multiple pages]
en: Paged Template
pl: Szablon dla strony

en: Pages
pl: Strony

en: Place the blog breadcrumb in the trail.
pl: Umieść element bloga w okruszkach.

en: Place the home breadcrumb in the trail.
pl: Umieść odnośnik do strony głównej.

en: Place the main site home breadcrumb in the trail in an multisite setup.
pl: Proszę umieścić okruszek głównej witryny głównej w sieci witryn.

en: Place the page number breadcrumb in the trail.
pl: Umieść numer strony w wyświetlanej ścieżce.

en: Placed in between each breadcrumb.
pl: Wstaw pomiędzy kolejnymi odnośnikami.

en: Plain
pl: Prosty

en: Please include this message in your %sbug report%s.
pl: Dołącz tę wiadomość do swojego %sbug report%s.

en: Post Format Template
pl: Szablon wpisów

en: Post Format Template (Unlinked)
pl: Szablon wpisów (bez linku)

en: Post Formats
pl: Wpisy

en: Post Hierarchy
pl: Hierarchia wpisu

en: Post Hierarchy Display
pl: Wyświetl hierarchię wpisu

en: Post Hierarchy Referer Influence
pl: Wpływ hierarchii poprzedzającej wpis

en: Post Hierarchy Use Parent First
pl: Najpierw użyj hierarchii nadrzędnego wpisu

en: Post Parent
pl: Wpis nadrzędny / strona nadrzędna

en: Post Template
pl: Szablon wpisu

en: Post Template (Unlinked)
pl: Szablon wpisów (bez linku)

en: Post Types
pl: Typy treści

en: Posts
pl: Wpisy

en: Quick Start
pl: Szybki start

en: Reset
pl: Resetuj

en: Resources
pl: Zasoby

en: Reverse the order of the trail
pl: Odwróć kolejność szlaku nawigacyjnego

en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: Search Template
pl: Szablon wyszukiwania

en: Search Template (Unlinked)
pl: Szablon wyników wyszukiwania (bez linku)

en: Search results for &#39;%1$s&#39;
pl: Wyniki wyszukiwania dla &#39;%1$s&#39;

en: Select a XML settings file to upload and import settings from.
pl: Wybierz plik ustawień w formacie XML aby wgrać i zaimportować z niego ustawienia.

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Settings File
pl: Plik ustawień

en: Settings did not change, nothing to save.
pl: Ustawienia nie zostały zmienione. Nie było nic do zapisania.

en: Settings successfully imported from the uploaded file.
pl: Ustawienia pomyślnie zaimportowane z wgranego pliku.

en: Settings successfully migrated.
pl: Ustawienia przeniesiono z powodzeniem.

en: Settings successfully reset to the default values.
pl: Ustawienia zostały przywrócone do wartości domyślnych.

en: Settings successfully saved.
pl: Ustawienia zostały pomyślnie zapisane.

en: Settings successfully undid the last operation.
pl: Pomyślnie cofnięto ostatnią operację w ustawieniach.

en: Settings were not saved.
pl: Ustawienia nie zostały zapisane.

en: Show the breadcrumb for the %s post type archives in the breadcrumb trail.
pl: Pokaż nawigację dla archiwów wpisów typu %s w okruszkach.

en: Show the hierarchy (specified below) leading to a %s in the breadcrumb trail.
pl: Pokaż hierarchię (określoną poniżej) prowadzącą do %s w ścieżce nawigacyjnej.

en: Show the hierarchy (specified below) leading to a post in the breadcrumb trail.
pl: Pokaż hierarchię (określoną poniżej) prowadzącą do wpisu w okruszkach.

en: Some settings were not saved.
pl: Pewne ustawienia nie zostały zapisane.

en: Styling
pl: Stylizacja

en: Tag Template
pl: Szablon dla stron tagów

en: Tag Template (Unlinked)
pl: Szablon dla strony tagu (bez linku)

en: Tags
pl: Tagi

en: Taxonomies
pl: Taksonomie

en: Text to show before the trail:
pl: Tekst do pokazania przed szlakiem nawigacyjnym:

en: The ID of the author to retrieve the breadcrumb trail for.
pl: Identyfikator autora do otrzymania okruszków.

en: The ID of the post (any type) to retrieve the breadcrumb trail for.
pl: Identyfikator wpisu (dowolnego typu) do otrzymania okruszków.

en: The ID of the term to retrieve the breadcrumb trail for.
pl: Identyfikator taksonomii do otrzymania okruszków.

en: The anchor template for search breadcrumbs, used only when the search results span several pages and the breadcrumb is not linked.
pl: Szablon kotwicy dla nawigacji wyszukiwania, używany jest tylko wtedy, gdy wyniki wyszukiwania obejmują kilka stron, a nawigacja nie jest podlinkowana.

en: The anchor template for search breadcrumbs, used only when the search results span several pages.
pl: Szablon kotwicy dla okruszków wyszukiwania, używany jest tylko wtedy, gdy wyniki wyszukiwania obejmują kilka stron.

en: The following settings were not saved:
pl: Następujące ustawienia nie zostały zapisane:

en: The hierarchy which the breadcrumb trail will show.
pl: Hierarchia, którą będzie pokazywana w odnośnikach breadcrumb.

en: The hierarchy which the breadcrumb trail will show. Note that the "Post Parent" option may require an additional plugin to behave as expected since this is a non-hierarchical post type.
pl: Hierarchia, którą pokaże szlak okruszki. Należy zauważyć, że opcja „Wpisy nadrzędne” może wymagać dodatkowej wtyczki, aby zachowywać się zgodnie z oczekiwaniami, ponieważ jest to niehierarchiczny typ wpisu.

en: The settings for all post types (Posts, Pages, and Custom Post Types) are located under this tab.
pl: Ustawienia wszystkich typów wpisów (wpisy, strony i własne typy treści) znajdują się pod tą zakładką.

en: The settings for all taxonomies (including Categories, Tags, and custom taxonomies) are located under this tab.
pl: Ustawienia dla wszystkich taksonomii (zawiera kategorie, tagi i własne taksonomie) znajdują się pod tą zakładką.

en: The settings for author and date archives, searches, and 404 pages are located under this tab.
pl: Ustawienia dla autora i daty archiwów, wyszukiwania i stron 404 znajdują się pod tą zakładką.

en: The taxonomy of the term to retrieve the breadcrumb trail for.
pl: Warunki taksonomii do otrzymania okruszków.

en: The template for %s breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
pl: Szablon dla okruszków %s używany tylko wtedy, gdy element nie jest podlinkowany.

en: The template for %s breadcrumbs.
pl: Szablon dla okruszków: %s.

en: The template for 404 breadcrumbs.
pl: Szablon strony błędu 404.

en: The template for author breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
pl: Szablon nawigacyjny autora używany tylko wtedy, gdy element nie jest podlinkowana.

en: The template for author breadcrumbs.
pl: Szablon dla archiwów wpisów autora.

en: The template for category breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
pl: Szablon dla okruszków kategorii, używany tylko wtedy, gdy element nie jest podlinkowany.

en: The template for category breadcrumbs.
pl: Szablon dla stron kategorii.

en: The template for date breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
pl: Szablon dla daty nawigacji, używany tylko wtedy, gdy nawigacja nie jest podlinkowana.

en: The template for date breadcrumbs.
pl: Szablon dla strony archiwum wskazanego okresu / daty np. rok, miesiąc, dzień.

en: The template for page breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
pl: Szablon dla okruszków stron, używany tylko wtedy, gdy element nie jest podlinkowany.

en: The template for page breadcrumbs.
pl: Szablon dla okruszka strony.

en: The template for paged breadcrumbs.
pl: Szablon odnośników dla stron numerowanych (archiwów i kategorii zawierających więcej niż jedną stronę).

en: The template for post breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
pl: Szablon dla okruszków wpisu, używany tylko wtedy, gdy element nie jest podlinkowany.

en: The template for post breadcrumbs.
pl: Szablon dla wpisów.

en: The template for post format breadcrumbs.
pl: Szablon dla odnośników we wpisach.

en: The template for post_format breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
pl: Szablon dla nawigacji post_format, używany tylko wtedy, gdy okruszek nie jest podlinkowany.

en: The template for tag breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
pl: Szablon dla tagu nawigacji, używany tylko wtedy, gdy okruszek nie jest podlinkowany.

en: The template for tag breadcrumbs.
pl: Szablon dla strony tagu.

en: The template for the home breadcrumb, used when the breadcrumb is not linked.
pl: Szablon dla okruszków strony domowej, używany tylko wtedy, gdy element nie jest podlinkowany.

en: The template for the home breadcrumb.
pl: Szablon dla strony głównej.

en: The template for the main site home breadcrumb, used only in multisite environments and when the breadcrumb is not linked.
pl: Szablon dla okruszków głównej witryny, używany tylko w sieci witryny, wtedy gdy element nie jest podlinkowany.

en: The template for the main site home breadcrumb, used only in multisite environments.
pl: Szablon dla okruszków głównej witryny, używany tylko w sieci witryn.

en: Tips for the settings are located below select options.
pl: Wskazówki dotyczące ustawień znajdują się poniżej opcji wyboru.

en: Title Length
pl: Długość tytułu

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo the last undo operation.
pl: Cofnij ostatnią anulowaną operację.

en: Undo the options import.
pl: Cofnij opcje importowania.

en: Undo the options reset.
pl: Anuluj resetowanie ustawień.

en: Undo the options save.
pl: Cofnij zapisane opcje.

en: Use the parent of the %s as the primary hierarchy, falling back to the hierarchy selected below when the parent hierarchy is exhausted.
pl: Użyj elementu nadrzędnego %s jako hierarchii podstawowej, powracając do hierarchii wybranej poniżej, gdy wyczerpana zostanie hierarchia nadrzędna.

en: Use the parent of the post as the primary hierarchy, falling back to the hierarchy selected below when the parent hierarchy is exhausted.
pl: Użyj nadrzędnego wpisu jako podstawowej hierarchii, powracając do hierarchii wybranej poniżej, gdy wyczerpana zostanie hierarchia nadrzędna.

en: Using the code from the Quick Start section above, the following CSS can be used as base for styling your breadcrumb trail.
pl: Korzystając z powyższego kodu z sekcji Szybki Start, można użyć następującego CSS jako podstawy do wyglądu okruszków.

en: Warning: Individual site settings may override any settings set in this page.
pl: Ostrzeżenie: Indywidualne ustawienia witryny mogą nadpisać wszystkie ustawienia na tej stronie.

en: Warning: Individual site settings will override any settings set in this page.
pl: Ostrzeżenie: Indywidualne ustawienia witryny zastąpią wszystkie ustawienia na tej stronie.

en: Warning: No BCN_SETTINGS_* define statement found, defaulting to BCN_SETTINGS_USE_LOCAL.
pl: Ostrzeżenie: Brak ustawień BCN_SETTINGS_*, zmiana na domyślne BCN_SETTINGS_USE_LOCAL.

en: Warning: Your are using a deprecated setting "Title Length" (see Miscellaneous &gt; Deprecated), please %1$suse CSS instead%2$s.
pl: Ostrzeżenie: Używane są przestarzałe ustawienia "Długość Tytułu" (zobacz Wszelkie Przestarzałe &gt;), proszę użyć %1$s zamiast CSS %2$s.

en: Warning: Your network settings may override any settings set in this page.
pl: Ostrzeżenie: Ustawienia sieciowe mogą nadpisać wszystkie ustawienia na tej stronie.

en: Warning: Your network settings will override any settings set in this page.
pl: Ostrzeżenie: Ustawienia sieciowe zastąpią wszystkie ustawienia na tej stronie.

en: Yes
pl: Tak

en: Your PHP version is too old, please upgrade to a newer version. Your version is %1$s, Breadcrumb NavXT requires %2$s
pl: Twoja wersja PHP jest zbyt stara do poprawnego działania wtyczki, zaktualizuj ją do nowszej wersji. Twoja wersja PHP to %1$s, Breadcrumb NavXT wymaga minimum %2$s

en: Your plugin install is incomplete.
pl: Instalacja twojej wtyczki jest niekompletna.

en: Your settings are for a newer version of this plugin.
pl: Twoje ustawienia są dla nowszej wersji tej wtyczki.

en: Your settings are for an older version of this plugin and need to be migrated.
pl: Twoje ustawienia są dla starszej wersji tej wtyczki i wymagają migracji.

en: adminKit::message is deprecated, use new adminkit_messages instead.
pl: adminKit::message jest przestarzała, zamiast tego użyj nowego adminkit_messages.

en: bcn_breadcrumb::type must be an array
pl: bcn_breadcrumb::typ musi być tablicą

en: display_name uses the name specified in "Display name publicly as" under the user profile the others correspond to options in the user profile.
pl: display_name używa nazwy określonej w „Przedstawiaj mnie jako” w profilu użytkownika, pozostałe odpowiadają opcjom w profilu użytkownika.
